пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

Майстерка рукотворів

Засніжити все сніжинками? А чому б і ні? Майстерка рукотворів «Новорічний декор» сьогодні покликала на зустріч у бібліотеку найактивніших наших читачів. Цікаві та творчі варіанти виготовлення ялинкових прикрас до новорічно-різдвяних свят – саме те! Тож ми хендмейдили! Творили власноручно незвичайні і унікальні штучки декорування оселі.
Окрім традиційних сніжинок, дивували наших книголюбів красивими іграшками на ялинку з фоамірану. Цікава і творча робота, від якої не можливо відірватися, захопила всіх, адже після першої іграшки хочеться зробити другу, третю, четверту... поки не закінчаться матеріали. Змішували кольори і відтінки, шили і клеїли, фантазували і ділитися новорічними історіями…
А тепер очікуємо… на сімейний різдвяний затишок, на новорічне диво, на мирне небо і перемогу!!!




пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Бібліотеку заполонили... Сніговики!

За легендою, сніговики – це янголи, а сніг – дар з неба. І вони ніби здатні передати Богові прохання людей. Тому, коли зі снігу ліпили маленького сніговичка, йому шепотіли свої таємні бажання.
Сьогодні учні 4-Б класу Тернопільська загальноосвітня школа 20 імені Руслана Муляра, (класний керівник – Волинець Л.В., бібліотекар – Кукурічка Л. В.) свої бажання шепотіли на вушко власноруч виготовленим диво-сніговичкам.
Дуже сніжно й атмосферно було у нашій бібліотеці. Новорічний настрій творили наші добрі друзі, керівники гуртків Тернопільська Станція Юних Техніків Надія Витрикуш та Ніна Лозова.
Озброївшись гарним настроєм та завзяттям, діти залюбки виготовили кумедних, милих та неповторних сніговичків окутаних справжнісінькою завірюхою. Цікава іграшка-саморобка буде довго нагадувати малечі про цей майстер клас.
Щиро дякуємо майстриням за подароване диво!
Свято вже зовсім поруч!
Творіть, загадуйте бажання і нехай вони обов’язково здійсняться!






четвер, 5 грудня 2024 р.

Спільними силами

Волонтери – безкорисливі Герої сьогодення, чия енергія і самовідданість створюють дива. Ми часто недооцінюємо тих, хто на своїх дужих або тендітних плечах тримає тил. Тож сьогодні, 5 грудня, у Міжнародний день волонтера, хочеться говорити вголос про цих світлих людей.
У стінах бібліотеки відбувся натхненний і доброзичливий волонтерський формат «Спільними силами». Ми всі стали трішки волонтерами: і учні 8-б класу Тернопільська ЗОШ N11 - Планета №11, і їхня класна керівничка Ферштайн Марія, і бібліотекарі.
У нас в гостях побувала волонтери - кореспондентка, майстриня, керівниця благодійного фонду «Промінь сонця» Олена Мудра та капелан, майстер народної іграшки Володимир Андрухів.
На заході панувала особлива атмосфера єдності. Спільне плетіння оберегів ляльок-мотанок стало чудовою нагодою висловити вдячність і підтримку тим, хто стоїть на захисті нашої країни. Учасники майстер класу вкладали у кожен вузлик молитву та найтепліші побажання для воїнів. Промінчиками добра світилися очі восьмикласників. А потім з трепетом наповнювалася «Тепла коробка для ЗСУ» дитячими виробами, листівками-рукавичками та напередодні закупленими термогрілками й термоустілками.
Ця коробка разом із листами та подарунками буде передана на передову.
Дякуємо всім, хто долучився до заходу! Дякуємо воїнам-захисникам!
Разом ми можемо більше!
Слава Україні!






вівторок, 3 грудня 2024 р.

З молитвою до Святого Миколая!

Ви чекаєте на диво? Воно обов'язково прийде. Знаєте коли? У п’ятницю вночі. Адже понад 1700 років поспіль, рівно опівночі приходить у кожну оселю Миколай Чудотворець опускає важку торбу з плеча і дістає звідтіля подарунки. То ж, поспішайте заздалегідь підготуватися, бо ми вже готуємось.
Сьогодні у бібліотеці під час народознавчої феєрії «З молитвою до Святого Миколая» ми стали на крок ближчі до цього свята. Ми запросили на зустріч духовного наставника церкви Покрови Пресвятої Богородиці отця Ярослава Шевчука, який розповів ким був Святий Миколай і чому він є для нас прикладом. Отець Ярослав поділився з нами цікавими розповідями та надихнув на добрі справи. Уважними слухачами були чемні Учні 3-А класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети (кл. кер. О. І. Фундига, зав. бібл. М.Є. Гаврон)
Третьокласники зверталися до Миколая через щиро мовлені вірші, які підготували напередодні.
Духовна розмова була переплетена музичними номерами у виконанні Стефанців Назара, Дубіної Єлизавети, Дарчук Ради, Городніцької Єлизавети та Тимцуник Софії (викладачі: Крут Оксана, Шиманська Ірина, Долішна Світлана, Стадник Оксана)
Пам'ятайте: свято Миколая - особливий день, коли добро і щедрість торкається кожного серця.







пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

"Файно у файному"


Натхненна поезія і прониклива музика ... - інколи цього достатньо, щоб відчути себе щасливим. До такого творчого трепету щастя сьогодні мали змогу доторкнутися учні 11-А класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети (кл. керівник Писуляк Н. П., зав. бібліотекою Гаврон М.Є.), наші читачі-любителі римованого слова, які завітали до бібліотеки на Ювілейний V Всеукраїнський літературно-мистецький бранч "Файно у Файному"!
Сьогодні наша бібліотека стала однією з локацій цього масштабного і водночас камерного дійства. Ми зустрілися з членкинями ГО "Поетична родина": Наталією Войтович (Рівненщина) та Ольгою Донеччанкою (Донецьк).
Відвідувачі смакували пронизливим римованим рядком та насолоджувалися справжньою бардівською піснею. Тихо, ніжно, зворушливо наші гості ділилися найпотаємнішим – творчістю! Патріотичним відлунням торкалися потаємних куточків душі, ділилися наболілими тривожними військовими буднями, надихали на віру у ПЕРЕМОГУ.
Щиро дякуємо учасникам літературно-мистецького бранчу за можливість бути частинкою поетичної творчої родини!


четвер, 21 листопада 2024 р.

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.
Під час великої війни цей день – нагода переглянути власні цінності. Пригадати історію нашої боротьби за справедливість. Вшанувати пам'ять загиблих.
Ми повинні усвідомити за що боролися на ЄвроМайдані і заради чого сьогодні жертвують своїм життям тисячі українців! 

середа, 20 листопада 2024 р.

Даруєм посмішку дитячу!

Затишний вечір… теплий чай… пледик… улюблена книга… - мрія і дорослих і дітей. Але ми сьогодні тішили малечу, адже 20 листопада Всесвітній день дитини! Сьогодні на годину розгорнутої книги «Даруєм посмішку дитячу» до нас завітала гостя, яка дивувала і знайомила учнів з тематичними книжковими новинками тернопільського видавництва "Навчальна книга - Богдан". Разом з маркетологом Анастасією Бабій дегустували нову літературу учні 4-Г класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети. (вчителі Домша Н., Марич Р.; зав. бібліотекою Гаврон М.). Захоплива розповідь про яскраві і цікаві видання покликала у мандри незвичайним вигаданим світом. Герої цього видуманого світу тепер стали новими друзями для наших юних читачів.







вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000-й день війни...

День очікувань та сподівань...
День, що поділив відлік часуна ДО і ПІСЛЯ...
День люті і болю...
День, коли МУСИШ!
День людей із криці та сталі...
День страху і ненависті...
День світла у темні часи...
День дітей, що стали сиротами...
День, коли "Як ти?" стало найбільшим проявом любові...
День могил без кладовищ...
День, в якому кожен загиблий стає святим...
День Нації з великим серцем!

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

АНОНСУЄМО!

Ювілейний V Всеукраїнський літературно-мистецький бранч під назвою "Файно у Файному" уже незабаром погукає друзів зі всієї України на зустріч у чудовому Тернополі та на Тернопільщині!Подія відбудеться 22-24 листопада 2024 року (п'ятниця-неділя) і включатиме в себе презентації авторських збірочок учасників ГО "Поетична родина", презентації альманахів, творчі зустрічі, цікаві поетичні вечори.
Одна з локацій фестивалю - наша книгозбірня. Тому запрошуємо всіх залюблених в поетичне слово, всіх, хто хоче поринути в ліричний всесвіт римованих рядків, всіх, хто у ці холодні листопадові дні прагне зігрітися творчістю. Обіцяємо: буде БОМБЕЗНО!!!!


четвер, 7 листопада 2024 р.

Щодня читай українською

Тижневий інтенсив з української мови «Мова - ДНК нації» продовжується. Сьогодні ми говоримо про те, яка ДНК нації закодована у вже відомому історично-драматичному романі Юліана Нестерович «Казка про Червоного Змія». Але все по порядку. На літературний подіум «Щодня читай українською» ми запросили молоду авторку - нашу землячку з Гусятина - Юліану Нестерович. Її роман, який варто прочитати всім, здобув спецвізнаку Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова" від КНУ ім. Т. Шевченка як кращий патріотичний твір. Поспілкуватися з Юліаною мали можливість наші читачі, учні 9-Б класу (кл. кер. Кавецька С.П., зав. бібліотекою Гринь Л.С.) Тернопільська ЗОШ N11 - Планета №11 Усі присутні із захопленням слухали цікаві розповіді, на яких і побудовані сюжети книги: наша історія, повстанський рух, радянський тоталітарний режим… Нагадуємо: " Казка про Червоного Змія" Юліани Нестерович чекає на читачів у нашій книгозбірні. Тож приходьте!






Історія тридцять перша!

 

#Тернопільська_міська_ЦБС
#Бібліотека_філія_4_для_дітей
#ТООНСПУ_40
#Літературний_вектор_Дитинство_окрилює
Бібліотека-філія №4 для дітей щиро вітає нашу краянку, відому українську письменницю, літературну критикиню, талановиту музикантку, витончену поетесу Тетяну Дігай з ювілеєм! Від усієї душі бажаємо Вам, Тетяно Іванівно, невичерпного творчого натхнення, вдячних читачів та нових літературних шедеврів! Міцного здоров'я, здійснення мрій, оберемки щастя і довголіття!

вівторок, 5 листопада 2024 р.

Ми творимо рідною мовою!

«Це ми спілкуємось найбагатшою, співаємо наймелодійнішою, володіємо найкращою мовою в світі – українською!» – так говоримо щодня і на цьому наголошуємо сьогодні, під час проведення заходів у рамках тижневого інтенсиву української мови.
На літературну візитівку «Ми творимо рідною мовою» ми запросили членкиню НСПУ, лавреатку літературної премії ім. С. Будного, вчительку за покликанням і поетку за покликом серця, письменницю Ольгою Атаманчук Olia Atamanchuk.
Пані Ольга щедро ділилася власними римованими знахідками з учнями 5-Б класу (кл. кер. Яшкін Р.М., зав. бібліотекою Гаврон М.Є.) Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети. Окрім мистецько-вишуканих поетичних рядочків читачі мали змогу насолодитися цікавим спілкуванням, відчути себе справжнісіньким письменником, взяти участь у цілій низці літературно-ігрових відкриттів, посмакувати творчістю нашої гості.
Щиро вдячні за насичену зустріч зі справжнім українським словом!




вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Сила Нескорених

Тихий осінній Тернопіль живе своїм розміреним життям. Лише кілька сотень кілометрів розділяє нас від передової... бліндажів... артилерійських обстрілів... тотальної руйнації... Ми маємо пам'ятати про те, що країна живе у страшний військовий час щоденної боротьби. Боремось за майбутнє, тому саме наше майбутнє - наша молодь, зібралась сьогодні в книгозбірні на патріотичний вишкіл "Сила нескорених". Студенти Галицький фаховий коледж імені В'ячеслава Чорновола разом з викладачкою Кучерявою О.М. отримали такий важливий на сьогоднішній день досвід - як надати домедичну допомогу при різного виду вогнепальних пораненнях, як правильно користуватись жгутом при крововтраті, як накладати марлеві пов'язки, і навіть, набули початкових навичок користування зброєю. Практичний блок провели активісти ГО "Права молодь" Остап Скіра (позивний "Берарк"), Гомзек Віолетта ("Руда"), Мартинюк Петро ("Апостол"), Лаврентій Олег ("Гітарист") і Рибун Марія-Софія ("Дума"). Локаційні заняття пройшли насичено і результативно. Маємо велику надію, що ці знання нашим читачам ніколи не доведеться застосовувати у житті.
Дякуємо нашим гостям за такий потрібний досвід! Дякуємо ЗСУ за можливість проводити заходи під спокійним небом!


Сімейна бібліотека загиблого воїна Дениса Кузнєцова та дружини Олесі

 

Ті, хто дихають волею - читають!

Герої теперішньої війни ще вчора ходили з нами вулицями, дбали про сім’ю і родину, подорожували і мріяли… Залишились світлини… Залишилась пам’ять… Залишились спогади… Залишились вчинки…
Сьогодні ми вам розповімо про один такий вчинок, який пов’язав нашу бібліотеку з сім’єю полеглого воїна, наших читачів з неймовірно цінним книжковим фондом, наші тривожні будні з вірою у мирне майбутнє.
Сьогодні відбувся неординарний захід. На базі нашої книгозбірні відкрилась сімейна бібліотека загиблого воїна Дениса Кузнєцова та дружини Олесі. Саме завдяки цій сильній і вольовій, маленькій і тендітній жінці ви можете познайомитися з книжковою виставкою «Ті, хто дихають волею - читають». Більше 200 екземплярів книжкових новинок передано Олесею у фонд нашої бібліотеки, серед них сучасна фантастика, екшн, детективні історії, пригодницька література і те, що ви давно хотіли прочитати.
Денис Анатолійович Кузнєцов (30 жовтня 1977 — 10 червня 2023, район с. Ольгівське, Запорізька область) — український спелеолог, географ, мандрівник, військовослужбовець, молодший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Почесний громадянин міста Тернополя (2023, посмертно).
Денис – натхненний мандрівник, який помандрував у засвіти з вірою у перемогу…
Якщо ви хочете знати про Дениса більше, то прийдіть і прочитайте його улюблені твори!