Краща книга місяця

Книга грудня (рейтинг читачів)

Андрухович С. Сузір`я курки /  худож.  Прохасько М.  - Львів: Видавництво Старого Лева. - 2016. - 46 с.

"Сузір`я курки" - історія про дитинство і старість, про зв`язок між живими істотами і природою, про симпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться на нас із Небес.  


Книга грудня (рейтинг бібліотекарів)

Хома А. Репетитор: роман. - Львів: Видавнича компанія "АРС", 2013. - 208 с.


У день свого народження Андрій Шелепінський потрапляє у автокатастрофу. З цієї миті його життя кардинально змінюється. Час розпочинає свій зворотній відлік і несподівано здійснює його давню приховану мрію...
У хлопця є всього кілька секунд, щоб врятувати життя свого ворога, і шість днів, щоб врятуватися самому. Чи вдасться йому здолати морок, вижити і дочекатися сонця? 


Книга листопада (рейтинг читачів)

Воскресенська Н. Першокласні історії. Оповідання. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан,  2009. - 96 с.

"- Мамо, я хочу вчитися! Відведи мене до школи!...
... вони нарешті зрозуміли, що без навчання можна бути лише мурахою або іншою кузькою. А хто собі такого побажає?"
Кумедні історії першокласників дають відповіді на багато твоїх питань: навіщо вчитися? що таке комп`ютероманія?  як пройти тест на інтелект? Як проводити дозвілля? і т.п. 
Прочитайте, і ми впевнені - вам сподобається!Книга листопада (рейтинг бібліотекарів)

Кокотюха А. Червоний: роман / Андрій Кокотюха; передм. В. Кіпіані; худож. Н. Переверзєва. - 2-ге вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2015. - 320 с.: іл.


Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув`язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!   


Книга жовтня (рейтинг читачів)

Лобода О. Добре мати мрію! Звичайні пригоди хлопчика Захара.Оповідання. - К.: Національний Книжковий Проект, 2012. - 48 с.: іл. Л. Горошко  

Добре, коли твої мрії і бажання здійснюються. Але Захар повинен зробити нелегкий вибір: купити собі омріяну машинку або подарунок матусі на день народження; знайденого цуценя Бімку, якого він встиг полюбити, повернути господині або залишити у себе. Як же бути? А що робити Захару, якщо він взяв сірники, влаштував пожежу і "пофарбував" тата в синій колір? Читайте історії про хлопчика Захара, і ви дізнаєтеся, чим це все закінчилося.


Книга жовтня (рейтинг бібліотекарів)

Гаврош О. Блукаючий народ. Роман-подорож у часі і просторі. - К.: Нора-Друк, 2012. - 312 с.: іл. Мандри.

Автор пропонує здійснити цікаву мандрівку на землі нинішньої Сербії, куди понад два з половиною століття тому було переселено кілька тисяч українців Закарпаття. Ми зустрінемось з найдавнішою українською діаспорою в Європі, представники якої не тільки не розчинилися поміж своїми значно могутнішими сусідами, але й  зберегли рідну мову, віру і національну свідомість.


Книга вересня (рейтинг читачів)

Сашко Лірник. Казки Лірника Сашка: Казки. / іл. Інокентій Коршунов - К.: ТОВ "Гамазин", 2014. - 72 с.

Не перевелись в Україні справжні козаки!    Скільки зла не роби, а добро все одно переможе!                                                         Тільки справжній козак знає, як обхитрити чорта і навчити його співати козацьких пісень!


Книга вересня (рейтинг бібліотекарів)

Волков О. Переможець отримає все: Роман. - К.: ТОВ "Гамазин", 2007. - 414 с.

Роман написаний маестром інтелектуального детективу - Олексієм Волковим.
Коли хтось загадковий спробує очорнити світ, у якому ти живеш, ти повстанеш, аби перемогти. Бо лиш сильні чоловіки вміють перемагати, бо лише переможці отримують все!
Тож, дорогі читачі, приємних вам відкриттів і якнайкращих вражень! Книга серпня (рейтинг читачів)

Малик Г. Вуйко Йой і Страшна Кука: повість / Галина Малик. - Київ: Грані-Т, 2013. -136 с., іл. (Серія "Сучасна дитяча проза") 

 Персонажі книги вигадали Куку. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. 

Яким буде уявний друг вашої дитини, залежить тільки від неї самої. Однак, він напевне буде ідеальним, адже матиме все найкраще. Як Страшна Велика Кука, яка насправді виявилася зовсім не страшною і не такою й вже великою. До того ж, її дуже потребує гамірлива компанійка вуйка Йойя. А Кука й сама розуміє, як добре знайти себе і бути собою.

 

Книга серпня (рейтинг бібліотекарів)

Циганчук К. Коли приходить темрява : роман / Ксенія Циганчук ; передм. А. Кокотюхи. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2016. - 256 с.

Усе біль жорстокими й цинічними стають вбивства, які скоює загадковий рівенський маніяк... Назар, перший, хто опинився на місці злочину, тепер постійно відчуває на собі чийсь холодний погляд. Так, наче дивиться темрява... Хтоось стежить за квартирою його коханої Лізи та її молодшої сестри, а слідчий Малашко безсилий щось вдіяти. Це змушує Назара з дівчиною стати до справи. Єдине, що відомо: вбивця звужує коло, наближаючись до хлопця. Він той, хто зовсім поруч... Інтуїція ще ніколи не підводила Назара. Маленьке зусилля - і він зазирне в очі вбивці...

 

Книга липня (рейтинг читачів)

Нестайко В. Чародій Будьласка і чаклун Нетреба : Казкові пригоди Грайлика. Пригода п`ята: Казкова повість: нова авт. ред. / Худож. О. Чичик. - Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. - 64 с.:іл.

Чи завжди добре, коли дітлахам у всьому потурають, виконують усі їхні забаганки? Уявіть ситуацію, коли отримуєш все, що забажаєш. Що тоді буде? Саме в таку ситуацію потрапили Дитиндівці, тобто всі діти з Грайликового двору. Цікаво, що з того вийшло? Про це довідаєтеся з останньої книжки "Казкових пригод Грайлика".

Книга липня (рейтинг бібліотекарів)

Горбань С., Лапіна Н. Зодчий із пекла. - Черкаси : видавець Кандич С. Г., 2013. - 240 с.

Низка загадкових подій та вбивство приголомшує мешканців старовинного палацу, збудованого за проектом відомого українського архітектора. Невже у вир життя втрутилися містичні сили? Це хитромудре павутиння починає розплутувати розумний та завзятий детектив Кінчев...

Роман вражає психологізмом і точністю соціального аналізу дійсності, адже не випадково він бу4в відмічений дипломом "Коронації слова" під назвою "Майстри неможливого". 

 

 Книга червня (рейтинг читачів)

Стрековська-Заремба М. Філіпек і весела сімейка / Малгожата Стрековська_заремба; пер. І. Котлярської-Фесюк.- Харків: ВІД "ШКОЛА", 2016. - 160 с. - (Серія "Нова книга".)

Кумедні історіїпро веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішатьяк дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима - очима "дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини", як він каже про себе сам.

 

 

Книга червня (рейтинг бібліотекарів)

Малярчук Т. Біографія випадкового чуда : роман / Таня Малярчук. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2012. - 240 с.

Лєна з дитинства була особливою: без царя в голові, навіть Бог у неї був позичений. Якось Лєна облишила молитися - і нічого, грім не побив, і кульова блискавка, що колись спалила її улюблену виховательку, оминула. Але втратити віру в чудо їй не дала диво-жінка, яка нагодилася рятувати її земляків, поки сама, уже доросла, Лєна тренувалася на бездомних собаках. Чим обернеться власна спроба героїні допомогти ближньому - польотом над гніздом зозулі чи вознесінням?

 

Книга травня (рейтинг читачів)

 Роні-старший, Жозеф. Печерний лев: Повість: (для серед. шк. віку) / Пер. з франц. А. О. Перепаді; Іл. Л. П. Дурасова. - Київ: Школа, 2006. - 208 с.: іл. - (Світ неймов. пригод).

Повість переносить нас на десятки тисяч років назад. Образно і захоплююче змальовує автор сповнене пригод і тривог життя доісторичних людей, змушених вести сувору боротьбу згрізними силами природи, з лютими хижаками, з ворожими племенами. Мужність і винахідливість, розум і воля, вірність і міцна дружба допомагають героям долати перешкоди і допосягати своєї мети.

 

 

Книга травня (рейтинг бібліотекарів)

Білики Леонід та Леся. Портрет Діани: роман / Леся Білик, Леонід ББілик. - Тернопіль : Богдан, 2016. - 144 с.

Якщо впадеш - завжди можеш звестися, якщо загубиш - знайти.

Лише не втрачай довіри до того, хто простягнув руку, щоб допомогти. Бо довіра - сутність любові. Але все так непросто в житті, непросто й у цьому інтригуючому романі.

 

Книга квітня (рейтинг читачів)

Стронг Дж. Кімнатні пірати / Джеремі Стронг; пер. А. Поритко.- Львів: Видавництво Старого Лева. - 2015. - 152 с. - (Серія "Читання для реготання".)

Не дивуйтесь, якщо по сусідству з вами оселяться справжні пірати! Адже далеко не кожен пірат любить море. Серед них є такі, що води на дух не переносять, зате обожнюють затишні помешкання, в яких можна не лише чудово облаштувати піратськийкорабель, але й відшукати скарби.

 

Книга квітня (рейтинг бібліотекарів)

Кокотюха А. Пророчиця : Роман / Кокотюха Андрій. - Київ : КМ Publishing, 2011. - 288 с.

В минулому - оперативник конотопського карного розшуку, Сергій Горілий відсидів чи не за всі гріхи рідної міліції, але був випущений за зразкову поведінку. Тепер він КС - "колишній співробітник". Ледь не в перший день свого перебування на свободі Сергій вплутується в "мокру" справу, від якої ще й відгонить містикою. Місцевий бізнесмен, якому пророчиця наворожила смерть, і справді незабаром помирає за загадковиї обставин. Дуже скоро в самій круговерті розслідування опиняється і Горілий, якому пророчиться також навіщувала близьку смерть. Та чи всі пророцтва збуваються?..


Книга березня (рейтинг читачів)

 Росіццький Р. Лук нічної гроиовиці : повість-казка. - Львів: Видавництво Старого Лева. - 2015. - 233 с. - (Серія "Читання для реготання".)

 Чого бракуєтринадцятирічному підліткові, як то кажуть, для повного щастя? Сенсерної "труби", крутого ноутбука, мерседеса останньої моделі? А може, життя втрачає сенс без любові і турботи батьків, доброти бабусі й дідуся, вірної подруги?  Або - вічної і неповторної природи, яка відкриває всі свої скарби, якщо ти не ледар і не варвар? Не зайвою буде й дрібка фантазії. І непереборне бажання змінювати світ на краще.

 

Книга березня (рейтинг бібліотекарів)

  Керет Е. І раптом стукіт у двері: оповідання / Етгар Керет; пер. з англ. А. Бондара; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. - Харків: Фоліо,2016. - 186 с. - (Карта світу).

 Герої невеликих оповідань, що увійшли до цієї книжки живуть одночасно в двох світах: реальному і фантасмагоричному. Їхня поведінка інколи здається абсурдноє, але водночас вона цілком буденна. У цьому і полягає мистецтво письменника - він використовує гіперболізовані, а то й фантастичні засоби для того, щоб розповісти про повсякденні, часом суто прозаїчні та банальні життєві ситуації.  

 

Книга лютого (рейтинг читачів)

Бернет Ф. Маленька принцеса / Френсіс Годжсон Бернет; Пер. з англ. В. Левицької; Іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ: Компанія ОСМА, 2015. - 320 с.: Іл.

Сара - незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне до всіх бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, знущання, намагаючись поводитися як справжня принцеса.

 

 

Книга лютого (рейтинг бібліотекарів)

  Рогошко А. Крізь безодню до Світла :   роман / Алла Рогошко - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2016. - 208 с.

Кохання прийде до трьох подруг, Віри, Мар`яни та Христини, навесні, з пахощами бузку та гірким присмаком жасминового трунку. Воно буятиме влітку, даруючи спекотні ночі кохання і раптові гроза, а восени збере врожай - втрат,  і надбань, і усмішок крізь сльози. Кожна з жінок заплатить свою ціну за кохання, і лише тому, що одна людина вважатиме себе сильнішою за долю. Що ж, врешті-решт, принесе їм зима - звичний холод самотності чи вистраждане, вимріяне тепло сімейного вогнища?

 

Книга січня (рейтинг читачів)

Григорук А. Триста бочок із медами: Пізнавальні оповідки / А. І. Григорук. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2012. - 96 с.

Прочитавши книжку ви дізнаєтесь про багато речей, які з першого погляду, тематично різні. Однак мати чітку уявлення про них повинна кожна культурна людина. Що являє собою Всесвіт? Хто такі трипільці чи скіфи?  Навіщо вимірюють час? Як збудовано людський організм? Що означає твоє ім`я?.. На ці й багато інших, не менш важливих питань тут дано лаконічну відповідь.


 

Книга січня (рейтинг бібліотекарів)

Ода радості: зб. оповідань / уклад. і передм. Г. Вдовиченко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2014. - 272 с.

Одного разу десять відомих авторів - Люко Дашвар (Херсон), Володимир Лис (Луцьк), Сергій Жадан (Харків), Галина Вдовиченко (Львів), Макс Кідрук (Рівне), Лариса Денисенко (Київ), Ірен Роздобудько (Донецьк), Олександр Гаврош (Ужгород), Євген Положій (Суми) та Яна Дубинянська (Крим) - вирішили поділитися своїм рецептом радості. А радість буває різна:легка, як вітерець, або з присмаком смутку, тепла й тиха чи сонячно яскрава - обирайте свою.

 

Книга грудня (рейтинг читачів)

Маар П.  Китобус або Нові цятки для Суботника: - Віниця, ПП "Видавництво "Теза"; "Соняшник", 2016. - 177с.
Суботник - миле й кумедне створіння у водолазному костюмі із хоботцем замість носика - давно полюбився не лише панові пляшкеру, а й усім нам. Одначе панові пляшкеру пощастило найдужче, бо саме його Суботник зве своїм татусем і на його примхи витрачає своє найбільше багатство - дивовижні сині цятки, здатні виконати будь-яке бажання.
Одначе цього разу все навпаки - тепер уже вічно сором`язливий пан Пляшкер виконує всі забаганки свого винахідливого й непосидючого синочка. І дається це йому вкрай нелегко, тим паче, що він саме під цю пору несподівано... закохається! 

Книга грудня (рейтинг бібліотекарів)

Басараба, В. Страшний Суд : роман / Василь Басараба; передм. О. Чорногуза. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 368 с.

Що робити коли у твоє сьогодення раптово вдираються страшні таємниці минулого?.. Богдан і Оля вирішили одружитися. Але ніхто й гадки не мав, чим обернеться звичайне знайомство з потенційними родичами... Чи можливо побудувати спільне майбутнє, якщо дід коханої людини колись, у далекі роки Другої світової, убив по-звірячому твоїх дідуся й бабусю? І чи здатне кохання перегорнути цю трагічну сторінку життя?..

 

 

Книга листопада (рейтинг читачів)

Оса ГанШведер. Сни шовкопряда. - К.: Грані -Т, 2009. - 136 с., іл.. (Серія "Сучасна дитяча проза")

Юсефіна та її мама Анемона мешкають в Амстердамі. Вечорами вони читають збірку давніх китайських віршів. Її написав поет на ім`я Лі Бо, що жив понад тисячу років тому. Він - Юсефінин улюблений поет. Одного ранку Юсефіна помічає, що в саду сталося щось дивне. До них із Анемоною навідався сам...

Читайте перше видання повісті "Сни шовкопряда" в перекладі на українську Галини Кирпи.

  

 

 

 

 

 

Книга листопада (рейтинг бібліотекарів)

Каплунова, Т. Мій роман: Роман. - К.: Факт, 2007. - 176 с.

 Ця оповідь- сповідь про те, як юна жінка на зламі століть шукає себе, кохання і Дім. Шукає інтуїтивно - в друзях, чоловіках, порах року, Інтернеті, снах, спогадах, вигадках, розмовах... І зрештою, відкривши таємницю свого походження, знаходить усі відповіді. Її приватна історія виявляється "звичайнісінькою історією України" без надриву, без ура-патріотичних конвульсій, і з гіркотою, майстерно замаскованою під іронію...

 

 

 

 

Книга жовтня (рейтинг читачів)

Чередниченко, Д. Мандри Жолудя: Вірші, казки, оповідання: (Для мол. шк. віку) / Передм. А. І. Мовчун; іл. В. А. Дунаєвої. - К.: Школа, 2007. - 224 с.

До збірки ввійшли вірші, лічилки, скоромовки, казки, притчі, оповідки тощо. Надзвичайно цікаві за змістом, теплі за настроєм, вони до того ж порушують дуже серйозні питання: про любов до рідної землі й свого роду, про повагу до власної та чужої праці, про дбайливе ставлення до навколишньої природи, про те, як щасливо мати щиру душу і чисте серце, зігріте добром.


Книга жовтня (рейтинг бібліотекарів)

Пулу, П. Краса, що не рятує : роман / Павліна Пулу; передм. Н. Шевченко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 256 с.

Надька-Верона - жінка надзвичайної вроди. І своєю красою вона все життя майстерно користувалася, граючи чоловіками та зіштовхуючи їх, наче півнів у півнячих боях. Але чи гарантує ця врода щастя, якщо за нею нема нічого, що надає сенс існуванню людини? Бо коли краса помарніє - що залишиться?..
Книга вересня (рейтинг читачів)

Калинець, І. Казки іграшкового телефону. - Львів : Сполом, 2010. - 180 с.; іл.

Лише у дитинстві трапляються чудасії, неймовірні пригоди, стаються дива і відбуваються незвичайні святкові історії - саме про це у своїх казках захоплююче розповідає письменниця.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. 

 
Книга вересня (рейтинг бібліотекарів)

Белімова Т. Вільний світ : роман / Тетяна Белімова ; передм. С. Філоненко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 272 с.

Ця сімейна сага - про дві звичайні українські родини. Але час, у якому ім судилося жити, незвичайний : Україна ХХ століття. На долі цих людей припало багато випробувань: окупація, втрата домівок, розпорошення родини, концентраційні табори, гостарбайтерство й еміграція...  Герої намагаються зрозуміти - чи можлива свобода в загратованому світі, та й де він, той кращий світ? Чи існує взагалі?
 

Книга серпня (рейтинг читачів)

Торрі, М. Випадок із чудовиськом з Моссі Лейк / Мішель Торрі; (повість для дітей, пер. з англ.). - Харків: Фактор, 2012. - 96 с.: іл. (Серія "Дойл і Фоссі, наукові детективи")

 Вони знають відповідь. І не просто відповідь. А правильну відповідь.  Вони разом ведуть справи - се - серйозні справи. Не існує такої таємниці, яку б не зуміли розкрити Дойл і Фоссі,  детективи з п`ятого класу.

У цій книжці вашій увазі пропонується чотири загадкових випадки, а також цікаві ігри та експерименти для справжніх учених, які ви можете спробувати провести самі. Заточіть олівець, протріть збільшуване скло - і ви готові!


 

 

 

 

 

Книга серпня (рейтинг бібліотекарів)

 Бондарук І. Це коротке довге життя : роман / Ірина Бондарук. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 384 с.

Хома прожив таке довге і таке коротке життя на своїй землі... Його родина пережила революцію, колективізацію, голод, війну. Його старший син пройшов Другу світову, а потім повернувся додому як ворог народу. Завжди спокійний і мудрий Хома вчив дітей та онуків не боятися бути сміливим! І ці уроки не пройшли повз їхні серця, а змінили долю України...


Книга липня (рейтинг читачів)

Джеремі Стронг. Канікули з близнятами 6 повісті / Джеремі Стронг; пер. з англ. Ореста Стадника. - Львів : Витдавництво Старого Лева, 2015. - 192 с.А чи знаєте ви, хто така Василина-Капустина? А який стосунок має чубатий кнь до курчат? А хто переможе в двобої - коза чи велитенський пес? А як готувати кроликів до кролячих перергонів? Ні? То мерщій беріться читати нову книжку про пригоди Ніколаса та його невгамовної сімейки.


 

Книга липня (рейтинг бібліотекарів) Горбань С., Лапіна Н. Роман з містом : роман / Світлана Горбань, Наталя Лапіна. - Х_арків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2015. - 192 с.


Магда Свідзинська жила в буремному ХХ столітті в чарівному Львові. Львівськими брукованими вуличками вона бігла на зустріч коханню та щастю. Разом з тим вона пройшла крізь пекло війни та жаль розлук і втрат... Надзвичайно доля чудової жінки, історія її кохання, сили та відданості - наче ще одна химерна оздоба міста, вузькі вулички якого бережуть пам'ять різних часів і епох... 

 

Книга червня (рейтинг читачів)

Портер Елеанор Полліанна : повість / Елеанор Портер; пер. з англ. М. Карнаух-Шурпік. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2014. - 
256 с. - (Серія "Богданова шкільна наука").

Ця книга - світовий бестселер. Кожного, хто перегорне її сторінки, вона зробить милосерднішим, вселить оптимізм у зневіреного.  А чи вмієте ви грати у чудову гру"в радість"? Якщо ні, то прочитавши цю книгу, - неодмінно зумієте! І світ одразу ж стане добрішим. Спробуйте - переконаєтесь!
  

 

 Книга червня (рейтинг бібліотекарів)

Івченко В. Химери дикого поля : роман / Владислав Івченко; передм. П. Вольвича. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 336 с.

Є в Україні ріка Снів, таємничий край, куди можна потрапити лише випадково. Але як вже попадешся паничам (так називає себе його військова еліта) - згинеш навіки. Вони створили власну республіку на кштал Запорозької Січі, і, щоб у ній вижити, треба щодня ставати до герцю з химерними чудовиськами, яких у цих землях сила-силена. Фантасмагоричні пригоди двох приватних детективів, хто волею долі опинилися у вирі шалених подій, не дадуть вам занудьгувати!

Книга травня (рейтинг читачів)

Хрустальова О. Мулька-суперзірка: Викрадення чарівників: для мол. і серед. шк. віку / Олена Хрустальова; пер. з рос. Надія Кир`ян, худож. Валерій Новосьолов. - К.: РІДНА МОВА, 2014. - 128 с.: іл. - (Серія "Прикольна книжка").

У місті Березовому все повернулося з ніг на голову! Вулицями гуляють дивні істоти. У саду хтось украв усі яблука. На річці зруйновано греблю бобрів. І головне - хтось полює на чарівників! За розслідування цих гучних злочинів береться безстрашне білченя Мулька. Він нікого не боїться, бо поряд вірні друзі, у голові - багато ідей, а серце переповнює відвага. Неймовірні пригоди чекають на білченя Мульку!


Книга травня (рейтинг бібліотекарів)

Пантюк, С. Війна і ми: роман / Сергій Пантюк. - К.: Ярославів Вал, - 168 с. : іл. - (Серія "Червоне і чорне")

"Війна і ми" - це роман-сповідь. Це плетиво спогадів, відчаю і перемог. Війна справді живе в кожному з нас. Просто ми в цьому не хочемо зізнатися собі. Вся історія людства зіткана з воєн. І всі вони неодмінно на благо комусь. Тому невидимому, що перебирає мотузками, граючи у свій. тільки йому зрозумілий, ляльковий театр.

А людство? Воно втомлюється без воєн. Воно зловісно підганяє все нові й нові хвилі лихоліть, забуваючи, що, коли стріляють, куля може вибрати й тебе, яким би ти хорошим не був.

 

Книга  квітня (рейтинг читачів)

Крюкова Т. Кубок чарівника. - Харків: Видавництво "Ранок", Веста, 2004. - 144 с.: іл.

Якщо від народження тебе переслідує чаклунство... Якщо двійника, створеного за допомогою чорної магії, усі вважають твоїм братом... Якщо підступна відьма плете навколо тебе інтриги... Якщо ти намагаєшся довести свою невинність, а все повертається проти тебе... Залишається одне - забути про те, що тобі лише десять років і що ти спадкоємець престолу. Синові Злати не допоможе ніхто і ніщо, якщо він сам не розкриє таємницю чарівного кубка.
  

 

 

Книга квітня (рейтинг бібліотекарів) 

Кокотюха А.Вогняна зима: роман / Андрій Кокотюха ; передм. Ю.Луценка . - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 352 с.

Вогняна зима 2013-2014-го кинула тисячі українців у вир Революції Гідності - та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить "коктейлі Молотова". Тітушка Сірий не має переконань аби платити. А Олег, боєць "Беркуту", готовий карати "майданутих" навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуємо подих. Бо тут усе справжнє - і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...


Книга березня (рейтинг читачів)


Дал Р. Джеймс і гіганський персик: для мол. шк. віку / перекл. з англ. В. Морозов, іл. К. Блейк, - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. - 224с.


"Джеймс і гіганський персик" - одна з найвідоміших дитячих повістей Роальда Дала.
Так склалося, що маленький Джеймс мусить жити разом зі своїми злющими тітоньками - тіткою Шкваркою і тіткою Шпичкою, які постійно коверзують і знущаються з нього. Проте одного дня стається щось надзвичайне, і життя Джеймса та його тітоньок докорінно змінюється... Як завжди, динамічна, тривожна й безмежно весела повість одного з найпопулярніших англійських письменників не залишає місця байдужості...Книга березня (рейинг бібліотекарів)

Куява Ж. Дерево, що росте в мені: роман / Жанна Куява; передм. В. Лиса. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 224 с.

Роман розпочинається майже детективно. Пацієнт алергологічного відділення Сава Нагорний знаходить прощальну записку золотоволоски Чеслави. Він швидко знаходить авторку серед колег-алергіків. І цим на корені вбиває детективну інтригу. Зате дає поштовх до історії кохання. А відтак розпочинається розповідь про жіночу долю, точніше дві долі - Чеслави і її матері...
Книга лютого (рейтинг читачів)

Рутківський, В. Ганнуся: пригодницькак повість: для мол. шк. віку / В. Рутківський; іл. І. Ключковської - Л.: Вид-во Старого Лева, 2014. - 256с.


Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер - але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.
Книга лютого (рейинг бібліотекарів)

Корній Д. Щоденник Мавки: роман / Дара Корній; передм. О. Хвостової. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 304 с.

Для Магдалени світ зруйнувався, коли її чоловік оголосив, що має коханку. Гранітна плита сімейного щастя обрушилась... та не прибила, а навпаки, вивільнила Магду. Учорашня сіра мишка зі зболеним поглядом перетворилася на жінку - красиву, впевнену, владну... Мавку, яка вміє зачаровувати чоловіків та розбивати їхні серця. Та життя плете свої візерунки, і одного разу два шляхи, яким долею судилося бути одним, зійшлися...
Книга січня (рейтинг читачів)

Белянська, Л. Чарівні скельця Магніффера, або Надзвичайні пригоди кота Фредді, папуги Корті та ведмедика Дзеріса. Повість-кеазка. - Д.: ДП Видавництво "Донбас", 2013. - 152 с.: іл.
  
   У країні Червоних Троянд і Срібної Діброви, якою править звіздар і романтик Аргулісімус Георг Третій, відбуваються надзвичайні події, у яких беруть активну участь кіт Фредді папуга Корті та іграшковий ведмедик Дзеріс. Захоплюючі пригоди зачаровують усіх читачів від 10 років і далі без обмеження.


Книга січня (рейинг бібліотекарів)

Гуменюк, Н. Янгол у сірому: роман / Н. Гуменюк. - Тернопіль: Богдан, 2013. - 200 с.

   Архітектоніка роману складається з окремих новел. Кожна новела - окрема людська доля. Сюжети книги позв'язані з криницею, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у "царському" селі. Пам'ять води невмируща, а час робить над нею нове коло...
    Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману - сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна
 


Книга грудня (рейтинг читачів)

Орлова, О. Подорж до країни Мурвіль / Олександра Орлова. - К.: Гамазин, 2013. - 204 с.

У чарівну країну Мурвіль вирушають лицарі Котячої слави Кексик Сірий зі свїм провідником Зефіром Білосніжним. На шляху мандрівникам зустрінеться безліч казкових мешканців, вони  втраплять у цікаві пригоди, навчаться літати, плавати, добувати вогонь. А головне - врятують увесь край котячої втіхи від занепаду та злих чарів!


Книга грудня (рейтинг бібліотекарів)

Деркачова, О. Коли прокинешся / Ольга Деркачова - Брустурів: Дискурсус, 2015 - 188 с. 

Прокинувшись після кількарічної коми, в яку Марта потрапила внаслідок аварії, вона усвідомлює, що нікому не потрібна. Марті треба навчитися жити заново. Це можливо, якщо тебе оберігає кохання: тепло долонь, ніжність слів, делікатність вчинків. Проте залишається головне питання: а хто ж був винен у цій аварії?Книга листопада (рейтинг читачів)

Бусенко, О. Паперовий янгол. - К.: Грані-Т, 2007. - 64 с.; іл (Серія "Сучасна дитяча проза")

Ім'я автора книжки заховано на сторінках. Вигадала ці казочки дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує дерево, а на самому вершечку - янгола.  Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історія...Книга листопада (рейтинг бібліотекарів)

Печорна, О. Фортеця для серця: роман / Олена Печорна; передм. Н. Шевченко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2015. - 368 с.

Після  загибелі батька та зникнення матері маленька Леся Райська опинилася в селі у бабусі. Єдиною втіхою самотньої дитини стало малювання. Цей талант став її душевним стрижнем, що допомагав вистояти у будь-яких випробуваннях. Ані гроші, ані слава не мали над нею влади і не змусили її зректися себе і свого покликання. І одного разу доля нарешті розчинила двері до щастя. 


Книга жовтня (рейтинг читачів)

Паньо, К. Сонечко для мами Лу. - К.: Грані-Т, 2008. - 152 с., іл. (серія "Сучасна дитяча проза")

У маленького Лулуки захворіла мама Лу, і тепер сміливий Лулука разом з професором Глючкінсом вирушає на пошуки Сонечка для мами. На них чекають надзвичайні пригоди: зустріч з невідомим створінням Фурхом, що не любить довгих слів, жахіття в Імлистому Яру, повного милиць, котрі задурують голову й розтягують усіх на нитки. Чи вдасться дістати Сонечко?
Читайте та подорожуйте разом з Лулукою.Книга жовтня (рейтинг бібліотекарів)

Лис, В. Країна гіркої ніжності: роман / Володимир Лис. - Харків: Книжковий Клуб  "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 368 с. 

Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії ХХ століття...
Даздраперма, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а потім опинилася у вирі повстанської боротьби на Волині... Її донька Віталія, витончена естетка, понесе свій хрест - кохання до кримінального авторитета. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань, коли разом із Майданом до її життя ввірвуться кохання і зрада... Кожна з цих жінок проживає власне життя сповнене гіркої ніжності.Книга вересня (рейтинг читачів) 

Дерманський, С. Чудове чудовисько: для мол. шк. віку / іл. М. Павленко. - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 272с.

Нова захоплююча повість Сашка Дерманського розповідає про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить зробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну Жаховиськ. Безліч пригод та небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить дива...                                                                                        Книга вересня (рейтинг бібліотекарів)

Бредбері, Р. Кульбабове вино: Повість / Пер. з англ. В. Митрофанова. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2011. - 328с.

Літо у неіснуючому містечку Грін Таун 1928 року... Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків... І кульбабове вино, яке готує дідусь... Воно - як чарівна капсула часу, що вбирає у себе досвід минулих літ, воно - як ностальгія за дитинством, у яке зможе хоча б на мить повернутися кожен, хто візьме до рук фантастичну повість Рея Бредбері "Кульбабове вино". Ця книга - острівець, на якому зупиняється час. Її сторінки дихають делекими дитинно-безмежними спогадами - теплими, п'янкими, вічними, проте яких нам не спіймати ніколи.


Книга серпня (рейтинг читачів)Петріашвілі, Г. Чудеса Маленького Міста: казки: для мол. та сер. шк. віку / пер. з груз.; іл. М. Шутурми. - Л.: Вид-во Старого Лева, 23009. - 214с.

Це дивовижно правдиві казки про звичайні чудеса, які трапляються у нашому місті, великому чи маленькому, коли ми відкриваємо серця до любові і світла й починаємо у снах вирощувати прекрасні квіти чи просто літати...
Книга серпня (рейтинг бібліотекарів)


Лис В. Із сонцем за плечима. Поліська мудрість Палагеї / Володимир Лис; худож. А. Печенізький, Г. Печенізька, Ю. Печенізька. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного дозвілля", 2014. - 240с.

Ця книжка - літопис народного досвіду, пам'ятник правічної мудрості українського народу. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока - і водночас дуже проста. Головна героїня - унікальна жінка. на ім'я Пелагея. Феномен Пелагеї в тому, що людина, яка живе в селі або в місті, найчастіше репродуктує чужу мудрість, а та, яка на хуторі, в лісі, мусить продукувати власну.
Читайте і насолоджуйтесь справжнім скарбом народної мудрості.


Книга липня (рейтинг читачів)
Птіцин, А. Ниточка і Ложкін. - К.: Грані-Т, 2009. - 96с, іл. (Серія "Сучасна дитяча проза")

У Наталочки-Ниточки ранок почався дуже дивно. Це помітив навіть кіт Коржик і капосне дзеркало, яке почало вередувати. Ниточка взула дивні жовті черевички та й пішла собі... Іти їй довелося весь час ліворуч, бо встала вона з лівої ноги, а цього правила в жодному разі не можна порушувати. Раптом звідкілясь узявся хлопчик Ложкін, який знає, що на зворотньому боці Місяця така нудьга!
Читайте дотепну історію про дива та дружбу.

Книга липня (рейтинг бібліотекарів)

Харчук, Б. Вишневі ночі. Панкрац і Юдка. De profundis (три повісті про любов і зраду). - Тернопіль: Джура, 2010. - 188с.

До цього видання включено три повісті об'єднані спільною темою любові й вибору в умовах тоталітаризму.
"Вишневі ночі" - історія кохання енкавидиста й повстанської зв'язкової.
"Панкрац і Юдка" - про кохання німецького офіцера і єврейської дівчини.
"De profundis" - про мімікрію радянського митця.
Усі ці історії засновані на реальних подіях.

Книга червня (рейтинг читачів)Маар П.  Машина для здійснення бажань, або Суботник повертається в суботу: - Віниця, ПП "Видавництво "Теза"; "Соняшник", 2005. - 177с.

Суботник - маленька дивна істота з яскраво-рудим волоссям. Ця дивна істота знає геть усе про машину для здійснення бажань. А машині підвладно що завгодно: вона може напхати повнісіньку шафу вермішелі, виростити посеред кухні яблуньку, повним ходом в'їхати на авто у сусідній будинок, майже довести пана Амфібера до сказу і ще чимало неймовірно зухвалих речей.

Книга червня (рейтинг бібліотекарів)


Гримич, М. Варфоломієва ніч: Роман. - Львів: Кальварія, 2002. - 160с.

До маленького провінційного містечка приїжджає молодий авантюрист. Заручившись підтримкою старого дивака-ветеринара Варфоломійовича, він починає передвиборну кампанію, вступаючи в боротьбу з набагато сильнішими конкурентами...

Твір є своєрідною анатомією наших виборів з усіма їхніми пастками та брудними технологіями.


Книга травня (рейтинг читачів)


Бердт, В. Марципан Пломбірович: повість-казка: для мол. шк. віку / В. Бердт, Я. Бердт; художн. Н. Ярова. - Л.: Вид-во Старого Лева, 2012. - 148с.

Дуже добре бути котом елітних господарів - спати на пухових перинах, їсти делікатеси і бути білим та пухнастим. Та раптом може все змінитися. І ось тоді почнеться справжнє життя - сповнене пригод, випробувань і вірних друзів.Книга травня (рейтинг бібліотекарів)


Роздобутько, І. Зроби це ніжно. Новели. - К: Нора-Друк, 2013. - 302с. Читацький клуб.

Книга новел складається з кількох розділів ("Дивні дорослі", "Наука на майбутнє", "У всьому винен Кортасар", "Хто любить мене за мною"). Кожна новела привертає увагу оригінальним сюжетним наповненням. Головні герої - люди різних верств і поколінь. І кожен має вирішити для себе : стояти на місці - чи йти; думати, як усі, - чи зробити власний вибір; служити високій меті - чи згаснути в небутті...Книга квітня (рейтинг читачів)

Бачинський, А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів: для сер. шк. віку. - Л.: Вид-во Старого Лева, 2014. - 189с.

   Тендітна юна скрипалькаОленка та її друзі - Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі випаджково дізнаються про таємницю захованих коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу і потрапляють у вир захоплюючих пригод. На героїв чекає одвічній двобій зла і добра...
- Хто переможе?
- Читайте самі...


Книга квітня (рейтинг бібліотекарів)

Білик, І. Похорон богів: Історичний роман. - К.: А.С.К., 2005. - 480с.

   Ця книга веде читача у глибини століть, у часи, коли ще не народилася княгиня Ольга, а Олег підступом захопив престол над Почайною. Справжнім відкриттям стануть оповіді про мудрого Стана і немудрого Ігоря, про войовничого Святослава і його трьох синів, про Блажія Муромця і його синів.Ви дізнаєтесь багато цікавого про архімандритів, філософів і узорпаторів престолів, великих воєвод і просвітителів Кирила і Мефодія.
  Книга - подарунок усім, хто цікавиться історією українського народу.


Книга березня (рейтинг читачів)

 Русіна, О. Сестричка: для мол. шк. віку / іл. О. Мазур. - Л.: Вид-во Старого Лева, 2014. - 196с.


Дуже непросто буває з молодшою сестрою. Тим паче, якщо між сестрами різниця увіці. І коли в молодшу сестричку Ксеню разом з її друзями Мартою та Артемом вселяються невгамовні бісики, капості та витівки, старші сестрі не залишається нічого іншого, як написати про це книжку.

 

Книга березня (рейтинг бібліотекарів)

Гоян, Я. Світло з неба: есе, легенди, поезії, пісні / упорядю О. Б. Гоян; іл. В. І. Касіяна, О. Л. Лисенко; худож. оформ. М. С. Пшінки. - К.: Веселка, 2008. - 302с.: іл., ноти.

Автор словом серця мовить про найдорожче і найсвятіше для кожного українця - родовід, отчу хату, мамину молитву, батьківське слово... Вірою в українську націю огорнуті легенди рідного краю і лицарство галицької "Січі". Особлива сторінка книги - віршований цикл "Ластівка", поетична сповідь про кохання, подароване світлом з неба. 

Книга лютого (рейтинг читачів)

Чарська, Л. Ксаня на підмостках театру. / іл. О. Сумцова, А. Савицької - Х.: Ранок, 2013. - 272с.

  Якщо ти коли небуть мріяла стати всесвітньо відомою акторкою - то історія відважної Ксані саме для тебе.
   В юному віці дівчинка залишилась без батьків, зазнала гіркоту втрати близької людини, дивом уникнула смерті. Попри тернистий шлях Ксаня присвячує своє життя театру. Що чекає на неї попереду: довгоочікуване щастя чи чергове розчарування?!
Читайте!

Книга лютого (рейтинг бібліотекарів)

Скрябін Кузьма. Я, "Побєда" і Берлін. - Київ: Всесвіт, 2002. - 223с. 


Книга - літературний дебют.  Сюди увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень А. Кузьменка. Перша повість проникнута яскравим почуттям гумору і веселим настроєм. Події відбуваються навколо старого пошарпаного автомобіля, на якому герої подорожують Європою. Друга повість - невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, дн панують жорстокість і ненависть, - місті, з якого нема дороги назад... 
Книга січня (рейтинг читачів)

Русіна, О. Сімейка Майї або не вчіть папугу розовляти: для мол. шк. віку / іл. О. Мазур. - Л.: Вид-во Старого Лева, 2014. - 233с.

Родині, де є мама, тато-професор, двоє дванадцятирічних близнят, бешкетниця Майя і папуга на ім'я Великий Німий, є що про себе розповісти. Кожен їхній день - це цікава пригода. Це присмачена добрим гумором і кумедними витівками історія життя, знайома кожному читачеві, але сповнена неповторних таємниць.                                    
Книга січня (рейтинг бібліотекарів)Доляк, Н. Гастербайтерки: роман /передм. О. Хвостової; худож. Н. Величко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 256с.


Роман "Гастербайтерки"розповідає про заробітчан-українок: відданих, лагідних, працьовитих, гарних і по-своєму нещасливих. Не знайшовши собі місця на Україні, гнані нещасливою долею і безгрошів'ям жінки їдуть на нелегальні заробітки за кордон. Вони тепер мають красиві імена - Халла, Таша, Лаура - і пристойну зарплату. Але чи достатньо для щастя тисячі євро на місяць? 
Книга грудня (рейтинг читачів)


Вайброу, І. Піратська книга Малого Вовчика : роман. / пер. з англ. Стадника, О. - Львів: Видавництво Старого Лева. 2014. - 160с.


 Приятелі непосидючого Маленького Вовчика - Чухля-Нюхля,
Репетун, ведмедик Нормус та Гаврик Воронько - вирушають у пригодницькі мандри. На них чекають кораблі, шаблі і гармати, акули і острови, підступні війни та скарби. Подорожуй разом з головними героями і ти!Книга грудня (рейтинг бібліотекарів)

Лис, С. Соло для Соломії: роман. / передм. Т. Прохаська. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля". 2014. -368с.

Карколомні події ХХ століття - війна, примусово колективізація -  події, які назавжди змінили хід історїї. А як у цих умовах жилося неповторній жінці з Волині -  Соломії, котра прагнула звичайного земного щастя?    Автор поведе нас сторінками цілого людського життя - від  початку і до кінця. Буде все: і тривога. і осуд, і пробачення, і помилки , і кохання, і зрада. І навіть, тоді, коли здається, що виходу нема, головна героїня знаходить в собі сили жити...Книга листопада (рейтинг читачів)

Григорук, А. Триста бочок із медами: Пізнавальні оповідки. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2012. - 96с.

Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтесь багато цікавої інформації: Що являє собою Всесвіт? Хто такі трипільці чи скіфи? Навіщо вимірюють час? Як збудовано людський організм? Відколи з'явилися гроші? Що означає твоє ім'я?.. На ці й на багато інших запитань ви знайдете лаконічну відповідь, а також неабияк поповнити свій багаж знань і підвищити власну ерудицію.
Книга листопада (рейтинг бібліотекарів)

Доляк, Н. Заплакана Європа: Роман. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2013. - 288с.

У романі описані реалії радянського життя та барвисті мрії про закордон... Людмилі з чоловіком Миколою вдається вирватися до Фінляндії. В чужій країні їх чекає доля біженців. Та найскладніше випробування наготував жінці батько їхньої дитини. Цей роман про зраду, та ціну, яку платить кожен, хто до неї причетний...Книга жовтня (рейтинг читачів) 

Кокотюха, А. Таємниця козацького скарбу. Детиктивна повість. Для сер. шк. віку; (Мал. Анатолія Василенка), - К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. - 224с. 

    Героями пригодницького детиктиву є відважні школярі: тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчина Галка і навіжений страус на прізвисько Футбол, а також непривітна ватага Льонки Гайдамаки.           Понад три століття ведуться пошуки козацького скарбу, і лише в наші дні двоє школярів випадково наближаються до розгадки цієї таємниці... Втікати чи залишатися, пан або пропав, жити чи вмерти - ось такі непрості дорослі запитання постають перед дітьми. Книга жовтня (рейтинг бібліотекарів)

Денисенко, Л. Відлуння: від загиблого діда до померлого: роман / передм. Г. Гузьо. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2012. - 320с.

    Молода німкеня Марта фон Вайхен донедавна пишалася своїм корінням: її дід загинув під час Другої світової війни і похований десь під Житомиром. Та раптом дівчина дізнається правду: вона нащадок нациста, який доживав свій вік у божевільні. Відлуння минулого кличе її до України. Хай там що вона вперто шукатиме ключі до дверей власного майбутнього...

 


Книга вересня (рейтинг читачів)

Лагін Л. Й. Дідок Хоттабич: Повість: казка: Для мол. шк. віку / Пер. з рос. А. І. Григорук - К.: Школа. 2002 - 426с.

Уявіть собі, джини насправді існують. І вам  може також поталанити його зустріти. Як-от, поталанило звичайному хлопчику Володькові Кистелькову, який визволив із тисячолітнього ув'язнення справжнього джина!..
Що з цього вийшло і як жилося джинові в наші модерні часи - читай у книзі.  

Книга вересня (рейтинг бібліотекарів)

Шовкошитний, В. Мерехтіння зникань: роман. - Васильків: КОЛОФОН, 2002. -280с.

Роман побудований в оригінальному стилі поєднання повістей, оповідань та новел в єдиний літературний твір. На кожній сторінці - багатобарвна лексика, витончене почуття гумору та філосовські роздуми над вічними питаннями буття. Радість від перемоги над жорстокими обставинами та передчуття близького щастя обертається для головного героя новими втратами надій, мерехтінням зникань.Книга серпня (рейтинг читачів)

Нестайко, В.
           Дивовижні пригоди незвичайної принцеси: Повість-казка. - К.: Країна Мрій,
          2010.- 48 с.
У цій казці принцеса Іванна геть не схожа на принцес, про яких звикли читати діти, адже їй не сидиться у палаці, їй зовсім не хочеться танцювати на балах. То про що ж мріє сучасна принцеса? Про це і дізнаєтесь, прочитавши книгу.
Книга серпня (рейтинг бібліотекарів)

Фортеця на Борисфені Валентин Л. Чемерис читать книгуЧемерис, В
       Фортеця на Борисфені.- Харків: Фоліо, 2012.- 443 с.

Роман «Фортеця на Борисфені» присвячено досить невеликому проміжку часу в українській історії. Невеликому, але дуже важливому, який став предтечею Великої Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Події починаються з літа 1635 року, коли запорожці на чолі з гетьманом Іваном Сулимою зруйнували Кодацьку фортецю на Дніпрі, і закінчуються Кумейківською битвою, під час якої українці гідно боронили свою честь та землю від польської шляхти, і тільки зрада не дала їм можливості перемогти…

Книга липня (рейтинг читачів)

     Малик, Г
          Злочинці з паралельного світу/ Серія " Молодий Світ України". -                                              Львів: Світ, 2001, - 72 с.

zlochЗнайти батьків – ось мрія усього Хронічного дитинства. Знайти батьків, хай би де вони не були – навіть у Чорнобильській зоні. Знайти батьків крізь знайомство з друзями – псом Рексом і круком Гаєм, крізь втрату приятельки вівчарки Доллі, крізь зраду кота Рати, крізь розчарування, крізь життя упроголодь, крізь переслідування Ацетонової банди…Книга липня (рейтинг бібліотекарів)

Ігнатова Н. Миттєвості буття / Н. Ігнатова. - Донецьк : ПП “ЦСО”, 
2012. - 352 с.

Неймовірне число подій відбувається в житті молодих людей. Випробування Любов'ю, Дружбою, Грошима, Славою, Успіхом. Як вони витримають ці іспити, чи впораються? Впораються.Книга червня (рейтинг бібліотекарів)

Назустріч
Компанієць, О
        Назустріч. Роман. - Львів: Кальварія, 2002.- 208 с.

Мелодраматичний роман. Це історія про те, як дві жіночі долі (Діани-бабці і Діани-онуки) прагнуть й зрештою поєднуються в досить несподіваний спосіб. А ще - це оповідь про те, яким різним може бути кохання: одне руйнує, друге зцілює.


Книга червня (рейтинг читачів)

Сняданко Н. Країна поламаних іграшок та інші подорожіНаталка Сняданко. Країна поламаних іграшок та інші подорожі. – К.: Грані-Т, 2008. – 80 с.

 Нові речі не завжди кращі старих. Хлопчик Матвійко ніколи не думав, що поламаними іграшками гратися набагато цікавіше. 


А переконався він у цьому, побувавши разом із рожевою свинкою Параскою на справжньому бенкеті поламаних іграшок. Книга травня (рейтинг читачів)

   Катерина Булах. День кота. – К.: Грані-Т, 2011. – 104 с.
   

     Дві подруги, Настя і Кароліна, у перший день літніх канікул перетворюються на кішок і мандрують околицями, аж поки не настане вечір, і їм час знову ставати людьми.
Але Кароліна зникає, і знайти її допоможуть лише нові знайомі - бо з людьми тепер не поговориш...


Книга травня (рейтинг бібліотекарів)

Єва Гата. Очищення, або роблю, що хочу. - Львів: БаК, 2011.- 208 с.

Ви колись задумувалися над тим, чому хтось досягає успіху в реалізації своїх планів та мрій, а в іншого нічого не виходить? Одні отримують все, а інші терплять поразку в найменшому? Чому на чиємусь шляху зустрічаються лише недоброзичливі люди, а в житті іншого – самі благодійники? І, нарешті, як зробити так, щоб у вашому житті все складалося добре? Відповіді на ці питання на двохста з гаком сторінках знайде й підліток, і пенсіонер.
Книга квітня (рейтинг читачів) 

Микицей, М. Будинок, який умів розмовляти6 повість: для дошк. та мол. шк. віку / худож. Т. Копитова. - К.: Грані-Т, 2013. - 68 с. Інколи, щоб сталося диво достатньо виїхати за місто і кілька днів відпочити на природі. І тоді ти - так як і Даринка-Жаринка - здійсниш заповітну мрію Бузку, потоваришуєш з паном Лелекою і дізнаєшся про те, що буває, коли хлопчик і дівчинка міняються ролями...

 

Книга квітня (рейтинг бібліотекарів) 

Гата. Є. Три чесноти, або казка про оріхалк. - Л.:БаК, 2010. - 216 с.  

Герої твору ведуть фальшиве, сіре життя. Чи можна вплинути на їхню долю? Що потрібно зробити кожному, аби жити в щасливій країні? Як повернути колишню славу батьківщині, що потонула у мороці забобонів? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у романі-феєрії "Три чесноти, або казка про оріхалк". 

 

Книга березня (рейтинг читачів)
 

Уальд, О. Зоряний хлопчик: для діт. мол. та сер. шк. віку/пер. з англ. Т. Некряч; іл. О. Чичик.- К.: Країна Мрій, 2012.-288с.


До книжки увійшли кращі казки автора. Його герої радіють і сумують, допомагають знедоленим і роздумують над добром і злом.  Разом з автором читач подорожує різними країнами, відкриває для себе нове і поринає у фантастичні мрії.
                                 Обов'язково радимо прочитати!


Книга березня (рейтинг бібліотекарів)


Іваничук, Р. І. Торговиця: роман.-Х.: Фоліо, 2013.-220с.


Книга просякнута коломийською колоритністю.
Зображені 30-ті роки минулого століття, описано духовне й політичне життя народу під польською та радянською окупацією. Попори складну дорогу до здобуття довгожданої Незалежності, слід зазначити, що книга оптимістична.
 А ще, подані "живі" діалоги, що дає змогу читачам дізнатися, "як то воно було жити тоді".
Книга лютого (рейтинг читачів)

 Проць, Т. П'ять дарів: для мол. та сер. шк. віку / худож. О. Сова. - К.: Грані -Т, 2008. - 152с.

Ця повість про життя дітей, які відкрили в собі незвичайні здібності. Їхня унікальність полягає не лише в радості, а й у великому випробуванні. Герої потрапляють у складні ситуації вихід з яких підказує лише серце. Буденні прблеми:  уміння слухати одне одного, підтримувати і розуміти стають основою і набувають нових відтінків.

 


 Книга лютого (рейтинг біліотекарів)


Матіос, М. Армагедон уже відбувся: повість. - Л.: ЛА "Піраміда", 2011. - 122с.


Сторінки цієї книги вас здивують глибоким психологізмом і найтоншими деталями людської свідомості.  "Дантові кола", які довелось пройти головному персонажу  Івану Олексюку, можна порівняти хіба що з пеклом.  Після вбивства людини Іван "засуджений на життя" - це і є найбільшою карою. Але чи можна через оцю кару наблизитися до розуміння істини?


Книга січня (рейтинг читачів)

 
Радушинська, О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди-хлопчика-міліціонера: для мол. та сер. шк. віку / іл. Р. Скиби - Л.: Вид-во Старого Лева, 2о13. - 84 с.


 Дитинство - це пора, коли тобі прощають безглузді витівки. Але не все, що заманеться тобі дозволено. Які твої вчинки можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей? Відповіді на ці питання ви знайдете, потоваришувавши зі звичайнісіньким хлопчиком - Славком Хоробриком.

Книга січня (рейтинг бібліотекарів)

 Чемерис, В. Ярославна: роман-есе. - Х.: Фоліо, 2013. - 508 с.

 

Роман "Ярославна" - своєрідна паралель між історичним минулим і нашою сучасністю, між княжими міжусобицями, що в минулому підривали Київську Русь і тими умовами, які загрожують Україні тепер. Відомі і невідомі перепетії  життя доньки галицького князя Ярослава Осмомисла й жінки князя Ігоря Святославовича не залишить байдужим нікого, хто цікавиться історією рідної країни.

 

Книга грудня (рейтинг читачів)
Павленко, М. Домовичок з палітрою: повість для мол. та сер. шк. віку / худож. С. Железняк. - К.: Грані - Т, 2011. -112с.


 Поруч з мешканцями будинку живе незвичайна істота - домовичок. Він оберігає дім і рідко потрапляє на очі людям. Тільки найкмітливіші можуть його побачити.

Ця цікава пригодницька повість для хлопчиків і дівчат, які вірять у дива.


 

Книга грудня (рейтинг бібліотекарів)

 Матіос, М. Солодка Даруся: Драма на три життя. - 3-е вид. - Л.: Піраміда, 2005. - 176с.  


 Українська історія 30-х - 70-х років приголомшує своєю трагічністю і гіркою правдою. На основі психологічної драми окремої людини ми спостерігаємо за безпощадними жорнами нашої історії, за людським злом і незнищенним добром водночас.
Даруся - мавйже біблійний образ. Обов'язково прочитайте і попробуйте зрозуміти великі пориви маленького людського серця.


Книга листопада (рейтинг читачів)


Ячейкін, Ю. Мої та чужі таємниці: Повість-казка.- К.: ТОВ "Гамазин", 2007.- 112с.


Чи цікаво вам, що сталося з Толиком, Лесиком, Юрком, Зіною та їхніми однокласниками? 
Надзвичайна і дивовижна, фантастична й детективна, казкова і правдива історія. Повірте, на світі буває все...


  

Книга листопада (рейтинг бібліотекарів)

Роздобудько ,І. Гудзик. Роман.- К.: Нора-Друк, 2011.-240с.Роман 2005 року отримав гран-прі на літературному конкурсі "Коронація слова".
У романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі...

Книга жовтня (рейтинг читачів)

Пагутяк, Г. Втеча звірів або новий Бестіарій: Для дітей серед. шк. віку / Ілюстр. М. Павленко. - К.: А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га. 2006. - 239 с. 

 


 

Найбільшим відкриттям для Лади стало те, що на Землі, зовсім не лишилося місця для звірів - люди забруднили повітря, ґрунт і водоймища. Куди ж відпливають на чарівному кораблі звірі? Де знайти  Єдинорога?  Які пригоди чекають головних героїв?  Читайте і про все дізнаєтесь.
 Книга жовтня (рейтинг бібліотекарів)


Талан, С. Коли ти поруч. - Х.: Клуб Сім. Дозвілля, 2012. - 320 с.


Туманна траса, зойки і понівечі тіла... Хвороба якою заразилася Даша під час аварії є невиліковною. Та дівчина повинна знайти в собі сили жити далі — стільки, скільки їй відведено. Жити заради того, хто буде поруч з нею в горі і в радості ...

Книга вересня (рейтинг читачів) 


 Гридін, С. Федько у пошуках чупакабри: для мол. шк. віку / Іл. О. Мазур. - Л.: Вид-во Старого Лева, 2012. - 174 с.

 

  Весела, насичена фантастичними подіями історія про добре відомого віруса Федька та його друзів. Познайомся з цікавими персонажами книжки, поринь у вир неймовірних пригод. Смачного тобі читання!
Книга вересня (рейтинг бібліотекарів)

Корній, Д. Гонихмарник/ худож. А. Ерьоміна. - Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. - 336 с.


  Дводушники-гонихмарники - істоти, які наділені неймовірними силами. Вони можуть керувати хмарами, викликати дощ і бурю. Але чи можуть закохатися?
  Саме про Любов, про протистояння Добра і Зла роман Дари Корній...
А ще, ви відчуєте легкий вітерець справжньої української магії.

  

1 коментар:

  1. Я мама двох хлопчиків, живемо в Києві. Являюсь у старшого в класі (2 клас) головною по батьківським зборам.
    скажіть, Вам підручники безкоштовно дають в школах, або доводиться купувати?

    Благо я вже другий рік замовляю в українському видавництві Країна мрій (Інтернет-магазині Kmbooks), ми закуповуємо подарунки для
    діток, книги, підручники, зошити, ціни найнижчі в інтернеті та й дуже оперативна доставка.

    ВідповістиВидалити