четвер, 30 січня 2025 р.

Літературні сніданки з Всеволодом Нестайком

30 січня 2025 року в усіх куточках України згадують найвідомішого, найулюбленішого, найлегендарнішого дитячого письменника, що подарував нашим читайликам найдобріші, найсмішніші та найдивовижніші пригодницькі історії.
Сьогодні творами Нестайка смакують наші найменші читачі: 

Самофаловій Полінці читає мама Мар’яна;
 

Лівару Марку читає мама Христина;

Війтович Терезці читає мама Анастасія

"Обличчя сучасних героїв"

Ми живемо у час вибору між свободою і рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією. Цимбалістий Михайло Васильович зробив свій вибір: бути військовим, змінити майбутнє, за нашу вільну високо-розвинену європейську країну боротися до останнього подиху…
Про втрати завжди говорити важко і боляче, тим паче коли із життя ідуть зовсім молоді. Але говорити потрібно...
В рамках проєкту «Обличчя сучасних Героїв», який реалізовує Тернопільська міська ЦБС, у нашій бібліотеці був презентований артбук, який містить розповіді про 48 Героїв України, що віддали своє життя в період з 2014 по 2020 роки.
Одна зі сторінок присвячена загиблому Герою, тернополянину Михайлу Цимбалістому, котрий поклав життя за Україну у селі Павлопіль, Волноваського району, Донецької області 14 вересня 2019 року.
29 січня, разом з учнями 9-А класу Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів 29, випускником якої був і Михайло, схиляємо голови в пам'ять про українського військовика, підполковника ЗСУ, учасника російсько-української війни.
Щемлива зустріч спогадів з батьками загиблого героя Михайла Цибалісти ще довго буде нагадувати присутнім якою ціною ми відстоюємо наші кордони і виборюємо свободу.
Мама Михайла, пані Галина, з материнською турботою розповіла про дитячі роки, студентські будні, про захоплення сина, про його таке коротке, але дуже насичене життя. А батько, пан Василь, взяв на себе мужність поділитися фактами з останніх днів своєї дитини, про те як Михайло обороняв Донецький аеропорт, про визволення Слов’янська, про гарячі точки які довелося пройти його сину.
Батьки ділилися сокровенними епізодами життя, світлинами домашнього архіву, на яких Михайло щасливий та усміхнений. Щасливий, тому що здійснилась його мрія – стати військовим як батько.
Світлими спогадами про свого учня поділилася колишній класний керівник Олександра Степанівна Чіпак, яка була для героя більше, аніж вчителем – другом, порадником, підтримкою, надійним плечем. Згадували свого випускника і вчителька школи Галина Григорівна Горак та зав.бібліотекою школи Ірена Іванівна Драч.
Велика шана, вдячність та повага Галині Михайлівні та Василю Михайловичу Цимбалістим за сина-воїна, за його подвиг, за його незбагненне прагнення жити у суверенній, вільній Україні!
Ми пам’ятатимемо!





середа, 22 січня 2025 р.

Соборна Україна - від ідеї до життя

Сьогодні у кожному куточку України відзначають День проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. День Соборності України, який відбувся в 1919 році, має глибоке історичне коріння і спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну державу.
Минуло 106 років - і українці знову змушені зі зброєю в руках захищати незалежність країни та боротися за свої території. Сьогодні у цій боротьбі ми єдині, як ніколи! Ми єднаємося мріями, думками, прагненнями і спільними діями. Саме таке єднання відбулося в нашій книгозбірні. На годину державності ми запросили людину, яка, як ніхто, змогла донести до учнів 8-Г класу Тернопільська ЗОШ N11 - Планета №11 (кл. кер. Білоус Г.Г., зав.бібл. Гринь Л.С.) важливість ідеї Соборності нашої країни. Кваліфікований історик, асистент кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук ТНПУ ім. В.Гнатюка Богдан Миколайович Баран занурив у минуле надзвичайно цікавою інтерактивною розповіддю. Ніхто не сподівався, що таку складну тему можна розкрити так доступно і цікаво. Півтори години виявляється мало, коли слово має винятково унікальний оратор!









середа, 8 січня 2025 р.

"І голос твій нам душі окриляє..."

Сьогодні, 8 січня, виповнилося б 90 років відомому українському поету Василю Симоненку – одному з найяскравіших представників покоління "шістдесятників".
"Вдумливий, спостережливий, серйозний", − так говорили про Василя Симоненка його друзі та рідні. Літературні критики називали "поетом без каменю за душею". А бібліографи зазначали, що Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати, як частину історії України.
Пропонуємо насолодитися творчістю Василя Симоненка разом з нами у поетичному онлайн акценті "І голос твій нам душі окриляє..."

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Подаровані книги!

Зазвичай, Новий рік починається з подарунків і засівань. На початку року нас також щедро "засіяли".... Вгадайте чим... Правильно!!!!! Новою літературою!!!!!!!
Щиро дякуємо нашій читачці Аполонії Ліщинській за подаровані книги.
Мерщій до бібліотеки по цікаві новинки!!!!!!!