середа, 26 березня 2025 р.

Перший бургомістр міста Тернополя

19 березня ми відзначаємо 187-му річницю з Дня народження справжньої легенди Тернополя – першого бургомістра-етнічного українця Володимира Лучаковского.
Українець Лучаковський був обраний бургомістром у багатонаціональному Тернополі, однак всі етнічні групи називали його найкращим міським головою, відзначаючи його професійні навички господарника та управлінця. За його керівництва у нашому місті вперше з'явилося електричне освітлення, телефон, водогін. Це був справжній мер-реформатор, за керування якого Тернопіль став розвинутим європейським містом.
Водночас, Володимир Лучаковський був не лише господарем, який розвивав місто, а й визначним поетом свого часу, драматургом та громадським діячем, справжнім лідером української громади Тернополя.

День добровольця

14.03
Щороку в Україні відзначають 14 березня День добровольця.
Це свято з'явилося в нашій країні 2017 року, щоб показати повагу до наших військових і відзначити неймовірну хоробрість захисників і захисниць, які взяли до рук зброю для захисту нашої Держави.
На жаль, після початку військових дій у 2014 році безліч добровольців віддали найдорожче за Україну - своє життя. Найбільше воїнів загинуло в період повномасштабної війни.
Добровольці - це щит і меч України!
Бібліотека-філія №4 для дітей спільно з читачами, друзями та всіма українцями висловлює щиру подяку добровольцям за їхню відвагу, стійкість, силу духу, та самопожертву в ім'я України!
Сьогодні ми вшановуємо тих, хто за покликом серця став на захист рідної землі. Низькій уклін Вам ГЕРОЇ!!!
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАШИМ ГЕРОЯМ-ДОБРОВОЛЬЦЯМ!!!

Турнір маленьких шевченкознавців «Іду з дитинства до Тараса» за участі учнів 2-А класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети

 11.03



 

«Іду з дитинства до Тараса»

11.03
Наша триденна Шевченкіада завершується. Сьогодні ми провели дуже цікавий захід - турнір маленьких шевченкознавців «Іду з дитинства до Тараса». З цієї нагоди нашу бібліотеку відвідали учні 2-А класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети (кл. кер. – Янусь С.В.) Діти занурилися у світ Кобзаря: слухали розповідь про його нелегкий життєвий шлях, декламували улюблені вірші та взяли участь у захопливій вікторині «Стежками Шевченкового слова». Ми з дітлахами зіграли в дуже цікаву гру за твороми Шевченка, в якій, як і зазвичай, звісно ж, перегла ДРУЖБА!!! Захід пройшов в надзвичайній атмосфері, сповнений душевним теплом і щирістю дитячих посмішок. На останок, за ініціативи класного керівника, під бурхливі оплески кожний учасник отримав диплом "Малого Кобзарика". Дякуємо Світлані Володимирівні за чудових і дуже допитливих учнів!








10.03

Мистецька палітра Тараса Шевченка
«Духовний безмір Шевченка – поета і художника, людини й особистості»
Вірші Тараса Шевченка декламує актор Тернопільського Академічного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Юрій Черненко.


Духовний безмір Шевченка


10.03
Сьогодні Шевченко потрібен нам як ніколи: кликати сильних на подвиги, вселяти у слабких надію і віру. В часи найбільших випробувань ми надихаємось його Словом, знаходимо в них сенс і так багато любові до рідного, і так багато правди про ворога ...
Тому 211-й день народження Тараса Шевченка - привід разом вшанувати пам’ять Великого Кобзаря у мистецькій палітрі Шевченка «Духовний безмір Шевченка – поета і художника, людини й особистості»
До книгозбірні ми запросили учнів 9-Б Тернопільська ЗОШ N11 - Планета №11; кл. кер. Низ І.В., бібліотекар Гринь Л.С. не просто на захід, приурочений Кобзареві, а й на театралізовану виставу справжнього актора театру, на уривок з концерту філармонії, ще й на виставку картин з художньої галереї!
Познайомити школярів з Тарасом Григоровичем Шевченком, не тільки як з геніальним поетом, а й з талановитим художником, ми мали честь запросити директора Тернопільська художня школа імені Михайла Бойчука, видатного митця файного міста Сергія Музику. Зворушливе слово пана Сергія, його мудрі настанови і мистецьке бачення світу запали в душу всім присутнім на заході.
Звучала чарівна бандура…Твір «Чигрине…Чигрине…» на слова Т. Шевченка, музика Кобзаря Лихошвая у виконанні студентки Тернопільського мистецько-фахового коледжу ім. С. Крушельницької Степанової Марії.
Родзинкою зустрічі став професійний виступ актора Тернопільського Академічного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Юрія Черненко.
Вшановуймо нашого національного Пророка! Читаймо душею і серцем його пророчі слова! Хай розум віри веде нас до оновленої України!








І словом, і пензлем!


7.03

З нагоди вшанування 211 річниці від дня народження Кобзаря в бібліотеці-філії №4 для дітей почала діяти художня виставка робіт учнів Тернопільської художньої школи імені Михайла Бойчука. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку!

     





7.03
Літературне свято "Маленьким про Великого Тараса"
Декламують вірші Тараса Шевченка учні 3-А класу Тернопільського Ліцею №21 - СМШ ім. І. Герети

Шевченківські дні

7.03
Цими днями Україна вшановує пам’ять геніального поета, вірного сина свого народу, Тараса Григоровича Шевченка, якого ми називаємо Великим Кобзарем. Щедра і невичерпно родюча українська земля подарувала Україні Пророка, ім’я якого – Тарас Шевченко. Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, став Шевченко, чия поезія от уже двісті одинадцять років викликає почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. І дорослі і діти вшановують геніального українського поета, художника, борця за волю народу і завжди будуть пам’ятати його заповіти.
Сьогодні в нашій бібліотеці розпочались Шевченківські дні. Святково вбрані, у вишиванках, учні 3-А класу Тернопільський Ліцей 21 - СМШ ім. І. Герети (кл. кер. О.І. Фундига) долучились до поетичного слова нашого Кобзаря, декламували вірші, співали пісень. Діти взяли активну участь у вікторинах, літературній грі, змагалися командами.
Ім'я Тараса Григоровича Шевченка – славного сина українського народу, його слово й сьогодні живе між нами.







#Леся_Українка

25.02
154 роки тому, 25 лютого 1871 року народилась видатна українська поетеса Леся Українка.
ЇЇ життя — це символ мужності, приклад незламності та щирої любові до рідної землі.
Її зброя — це слово, яке актуальне і сьогодні.

Щедрість наших читачів!


14 лютого - це не тільки свято закоханих, це ще й Міжнародний день дарування книг.

Дарування книжок – гарна традиція читачів і друзів бібліотеки, завдяки якій фонд бібліотеки поповнюється новою літературою! Щиро ДЯКУЄМО кожному, хто долучився до нашої акції!!!

Акція триває!!! Долучайтеся!!!





«Найкращий різдвяний подарунок»

5.02
Зима – це чудовий час засніженої казки, Різдва та мерехтливих вогників навколо. А ви знаєте, що у зими є свій аромат – солодко-кислий аромат мандаринок, ялинково-солодкий аромат чудес і загадково-пряний аромат казок! Саме такий аромат заполонив сьогодні нашу книгозбірню. Саме сьогодні, у Всесвітній день читання вголос, ми, разом з учнями 4-В класу Тернопільського Ліцею №21 - СМШ ім. І. Герети (кл.керівник Ольга Шанайда, зав. бібліотекою Марія Гаврон), мали нагоду зануритись у справжне Різдвяне диво, у чарівну зимову казку і, звісно ж, прочитати її разом із талановитою письменницею, співавторкою нової збірки «Найкращий різдвяний подарунок» Анна Шевчук-Люднова. У цій книжці представлені магічні зимові історії 17-ти молодих авторок з усієї України, які надихають нас вірити, шукати свято та радісний настрій навіть у дрібничках…
Маленькі слухачі задавали безліч запитань нашій гості, брали активну участь у командній грі, та проявили не абиякі творчі та акторські здібності.
Щиро дякуємо всім за позитивну, теплу та творчу атмосферу.